Apie Daržulį

Daržulis mikrožalumynai ir prieskoninės žolelės

Daržulio tikras vardas - Marius Krutulis.

Už Daržulio nugaros stovi KTU Maisto chemijos ir inžinerijos bakalauras ir Universita degli studi di Milano Maisto chemijos magistras. Visu šiuo reikalu Daržulis pradėjo domėtis 2012 metais, kai pas tėvus buto virtuvėje prasidėjo pirmieji bandymai. 2013 metais bandymai tęsėsi jau su didesnėmis apimtimis ir sistemomis, o 2014 buvo pastatytas 200 kv.m. šiltnamis, kuriame buvo bandomos hidroponikos sistemos su agurkais bei pomidorais.

Vis nepasiekiant norimo rezultato - atkakliai startuojama ir pradedami auginti #mikrožalumynai, kuomet vis šalia praplaukia svajonės ir apie prieskoninių augalų auginimą. Taip 2015 METAIS GIMSTA DABARTINIS DARŽULIO PAVADINIMAS IR ERA!

Visi šie metai buvo pilni bandymų, tyrimų, entuziazmo ir gamybinių išradimų!

Daržulio neblėstanti AISTRA - naujovės, inovacijos ir noras kurti. Vieni iš paskutinių "kūrinių" - sukonstruota sėjimo mašina ir į gamybą paleista asmeninė, ne vienus metus bandyta ir tobulinta, augalų auginimui skirta inovatyvi apšvietimo sistema, kurią toliau testuojame bendradarbiaudami su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centro Sodininkystės ir daržininkystės institutu.

Na ir dar pridėsime, kad viską Daržulyje darome su va tokia negęstančia šypsena, juk gyvenimas turi būti linksmas!

Daržulio ūkis

vertikalus ūkininkavimas

#verticalfarming

Ar girdėjote apie tokį dalyką kaip VERTIKALUS ŪKININKAVIMAS (vertical farming), išrastą 1999 Kolumbijos universitete? Tai vat Daržulis patalpose mūsų visa produkcija yra auginama šiuo metodu. Keista, kodėl ne šiltnamyje, ne?

Vertikalus ūkininkavimas naudojant #hidroponika gali žymiai padidinti maisto gavybą, kartu sumažindamas žemės ūkio sektoriaus žalą aplinkai, sumažindamas žemės, vandens, cheminių medžiagų ir trąšų naudojimą bei padidindamas bendrą efektyvumą.

P.S Panašu, kad esame didžiausi "commercial size vertical farming" gal net ir Pabaltijo šalyse. Na, čia kiek domėjausi ieškodamas partnerių...

MB Daržulis

+37067795079

info@darzulis.lt

Daržulis logo